…wiosna, wiosna, wiosna ach to ty… to z piosenki. My na razie jeszcze możemy zaśpiewać „wiosna, wiosna, wiosna, ach… czekamy…”. I odmieniamy przez wszystkie przypadki: wiosna, niech już będzie; wiosny nam trzeba; wiosno, gdzie jesteś; tęsknimy za wiosną…itd…

i w oczekiwaniu na wiosnę, ciepłą, słoneczną, pełną kolorów powstał komplet – czapka i komin, dla Hani.

Szara dzianina dresowa została przeze mnie kupiona właściwie w innym celu (wykonanym, ale o tym innym razem, choć niektórzy już widzieli). Został jednak kawałek, z którego mogłam zrobić coś dla córki.W połączeniu z zielonym akcentem i kolorowym kordonkiem powstała radosna wiosenna łączka. W sam raz dla małej elegantki. Nie potrzeba nawet jedynie słusznego koloru (moje określenie różu), aby powstało coś typowo dziewczęcego, delikatnego, kolorowego – czyli w sam raz na wiosnę. Ogólnie, jeśli można, bronimy się przed różem i dumnie pokazujemy, że inne kolory też są piękne i dla dziewczyn.

IMG_5674

Jeszcze niestety musimy poczekać, aby komplet „wypuścić na miasto”, ale mam nadzieję, że już niedługo zastąpi on zimowe czapki, które schowamy w głęboki i ciemny kąt szafy… a łąka rozkwitnie.

technicznie:
– dzianina dresowa (tu: jasny szary, gramatura 250 g) na komin (wys.ok 19 cm, szer. nieco większa niż obwód głowy, żeby swobodnie założyć) i czapkę (czapka dopasowana – trzeba dobrze wymierzyć obwód głowy, dresówka nie rozciąga się za bardzo)
– kawałek zielonego materiału na wykończenie kompletu
– kordonek w kolorach kwiatowych na wykonanie małych kwiatuszków (szydełkiem np. 1,25 mm)
– koraliki w kolorach kordonków (na środki kwiatków)
– zielona nić (szycie zielona nitką – celowo, kontrastową do szarości)